De doorstart van Vacansoleil is rond, dat heeft de curator bekendgemaakt. Maeva, net als Center Parcs onderdeel van Pierre & Vacances, neemt het bedrijf over. Slechts een klein aantal, namelijk 8 tot 10, van de ongeveer 150 medewerkers van Vacansoleil behouden hun baan.
Na het faillissement eind september hebben de curatoren van Vacansoleil gezocht naar potentiële kopers voor het hele bedrijf of delen ervan. Maeva neemt het merk Vacansoleil en de bijbehorende website overnemen. Maeva is een vertrouwde naam onder honderdduizenden Europeanen die jaarlijks kampeervakanties boeken, en het merk beheert momenteel 44 campings.
Meest haalbare oplossing
Curator Ben Arends heeft de medewerkers geïnformeerd dat een volledige doorstart van het bedrijf niet haalbaar was. Hij verklaarde: “Dit is de meest haalbare oplossing voor Vacansoleil. In ieder geval krijgt Vacansoleil nu een nieuwe kans op een succesvolle herstart.”
Verheugd
Nicolas Beaurain, directeur van Maeva, benadrukte dat de doorstart/overname een positieve bijdrage zal leveren aan de campingsector. Hij zei: “We zijn verheugd dat we dit sterke merk met meer dan vijftig jaar ervaring in de Europese kampeermarkt kunnen voortzetten.”
Foto: robert coolen / Shutterstock.com.