Een bezoek aan de Loirevallei gaat hand in hand met een bezoek aan het bijzondere culturele erfgoed: de vele imposante kastelen die hoog uittorenen boven de Loire rivier of één van de zijrivieren. Niet voor niets staat dit gebied op de werelderfgoedlijst van de Unesco vermeld. Elk kasteel heeft zijn eigen verhaal, wij lichten er een paar voor je uit die zeker een bezoek waard zijn deze zomer.
Foto boven: Kasteel Amboise © TomBesse
7 koningen en 10 koninginnen
Het koninklijke kasteel van Blois vormde jarenlang het toneel voor drama, intriges en machtspelletjes. Tijdens een bezoek aan het kasteel wandel je terug in de tijd door de gemeubileerde appartementen. Maar liefst 7 koningen en 10 koninginnen woonden het liefst in dit fascinerende kasteel. Bij het vallen van de avond kun je er deze zomer een spectaculaire licht- en geluidshow bijwonen tot september (met gelijktijdige vertaling in het Nederlands).


Chateau royal de Blois-Son et Lumiere © Pashrash
Internationaal tuinfestival
Niet alleen de kastelen zelf zijn een pareltje om te bezoeken, maar voor een waar staaltje tuin architectuur val je hier ook van de ene in de andere verbazing. Een van de mooiste landgoederen in Chaumont-sur-Loire, organiseert dit jaar alweer de 33ste editie van het internationale tuinfestival. En het Centrum voor Kunst en Natuur aldaar weet ieder jaar internationaal gerenommeerde artiesten en fotografen te trekken die er exposeren. Twee jaar geleden opende het hotel Le Bois des Chambres er haar deuren, perfect om je bezoek te verlengen. In het bijbehorende gastronomische restaurant Au Grand Chaume geniet je van een authentieke en verfijnde keuken.


Chaumont – Château vu du Parc historique © Eric Sander
Ode aan vrouwen
Chenonceau ligt aan de Cher, een zijtak van de Loire, en is een ode aan de vele vrouwen die dit kasteel lieten bouwen en onderhielden. Met name Diana de Poitiers, een zeer knappe vrouw en lieveling van koning Henri II en haar rivale Catherine de Médicis, die ook wel bouwkoningin werd genoemd. Niet alleen de rijkelijk versierde kamers in het kasteel vol kunst zijn indrukwekkend maar ook de prachtige Franse tuinen met buitengewone bloemenarrangementen.
Je kunt er de eigen AOC Touraine-Chenonceaux wijnen in de 16e eeuwse wijnkelders proeven en lunchen in het bistronomische restaurant de Orangerie. Nieuw is het natuurkundige kabinet van voormalig schrijver en filosoof Jean-Jacques Rousseau met een unieke collectie wetenschappelijke apparaten.


Chenonceau © Leonard de Serres
Rustplaats van Leonardo da Vinci
En last but not least het koninklijke kasteel van Amboise, de favoriet van Frans de Eerste en de laatste rustplaats van Leonardo da Vinci, die er vele uitvindingen deed. Je bezoekt het kasteel met een Histopad (zit inbegrepen in de entreeprijs) met uitleg in 6 talen, en folders in 16 talen.
Nieuw is de heropening van de St. Hubert kapel (de graftombe van Leonardo da Vinci) en de tentoonstelling ‘Leonardo’s meesterwerken in gravures’ uit de collectie van de Nationale Bibliotheek van Frankrijk van 1 juni tot 22 september dit jaar.


Chateau royal amboise ©ADT Touraine JC Coutand
Vragen of meer informatie?
Neem gerust contact op met de betreffende vertegenwoordigers van deze kastelen, zie contactgegevens onderaan de artikelen op onze blog voor reisprofessionals.
Veel leesplezier,
Team Atout France
