De zomervakantie zit erop en bij ons op de redactie is er weer hard gewerkt aan een nieuwe Travelpro én een extra magazine, namelijk ‘Cruise Guide’.

In de reguliere editie kun je niet om de CruiseOnline Group heen. Zij hebben onlangs een nieuwe mijlpaal bereikt met de lancering van WavesOnline.com, een B2B cruise- boekingsplatform speciaal voor reisagenten. Faizal Siddiqui (CEO) vertelt over de voordelen van dit nieuwe platform en hoe het reisagenten in staat stelt zich volledig te focussen op hun klanten.

Ravlling zet zich in voor duurzamer reizen en wil toeristen wegwijs maken naar minder bekende bestemmingen. Roy Scheerder (oprichter) deelt zijn visie op hoe we de reisindustrie kunnen verduurzamen en de lokale gemeenschappen kunnen ondersteunen.

Net Travel Group/Vuelandia heeft met de lancering van Vuelandia Flights een nieuwe stap gezet op het gebied van innovatie. Mikel van Nimwegen (CEO) en initiatiefnemer Danny Ruitenberg vertellen over deze gebruiksvriendelijke B2B-flight tool en de mogelijkheden die het biedt voor reisprofessionals.

TUI en Beleef Reizen zijn volop in beweging. Michael Bovendeaard en Marieke Jansen geven ons een kijkje in de keuken en vertellen over de uitdagingen en kansen van maatwerkreizen.

Zelf was ik een van de twee avonden aanwezig bij de Travelpro Dinner Workshops in samenwerking met Walt Disney Parks and Resorts in Kasteel Groeneveld in Baarn. Tomas Jansen, Anita Ignjatijev en Malu van der Graaff vertelden over de plannen die onthuld zijn tijdens de D23. Je leest er meer over in deze editie.

Net als in de vorige editie lees je in dit nummer meer over Oman, dat dit jaar de bestemming is van het ANVR-congres. Jiri Moonen (&Olives Travel), Robert Vis (Total Travel) en Rob van Helvoort (Middenoostenreizen.com) vertellen wat zij van Oman vinden.

Al voor de zomervakantie sprak ik met Marjan Rintel en Bas Gerressen van KLM over de toekomst van de luchtvaart. Ook al is het gesprek alweer even geleden en gaan de ontwikkelingen snel, ik wil het jullie niet onthouden.

Daarnaast komt Sara Monnik aan het woord, de nieuwe Young Professional in het bestuur van de ANVR. We spraken haar al eerder voor de TRAVELNEXT-podcast, nu hebben we het over haar ideeën als Young Professsional in het ANVR-bestuur.

Verder vind je in dit magazine interviews met experts uit de reisbranche, uitgebreide reportages over verschillende bestemmingen en speciale secties over wintersport, winterzon en Canada.

En last but not least neemt Arjan Kers (Managing Director van TUI Nederland en België) je mee in de complexe wereld van de hotelinkoop. Een wereld op zich in de reiswereld.

Kortom, in deze editie van Travelpro vind je weer interessante interviews, achtergrondartikelen, reportages en specials. Veel leesplezier!

Arjen Lutgendorff