Bali denkt eraan de toeristenbelasting drastisch te verhogen van een eenmalige heffing naar een dagelijkse bijdrage van mogelijk $ 100 per dag. Hiermee wil het eiland minder massatoerisme en meer ‘kwaliteitstoeristen’ aantrekken.
Sinds een jaar geldt een verplichte toeristenbijdrage van 150.000 Indonesische roepia (ongeveer 9 euro) per bezoeker. Maar volgens The Bali Sun betaalt minder dan 40% van de internationale reizigers deze heffing, mede door gebrekkige controle en onvoldoende communicatie over de maatregel.
Toeristen kunnen de bijdrage bij aankomst op I Gusti Ngurah Rai International Airport voldoen of vooraf online via de LoveBali-website of app. Na betaling ontvangen zij een QR-code als bewijs, die ze moeten kunnen tonen als toerismemedewerkers hierom vragen.
Volgens Euronews, dat zich baseert op uitspraken in de South China Morning Post, pleit Wayan Puspa Negara, voorzitter van de Bali Marginal Tourism Actors-alliantie en wetgever in de regio Badung, voor een strikter selectiebeleid van toeristen. Hij verwijst naar Bhutan, waar reizigers vooraf een visum moeten aanvragen en per dag een toeslag van 100 dollar betalen voor duurzame ontwikkeling.
Toerisme is goed voor meer dan de helft van Bali’s economie, maar de keerzijde van de populariteit wordt steeds zichtbaarder. Toenemende verkeersdrukte, ongecontroleerde bouwprojecten en incidenten met respectloze bezoekers zetten de leefbaarheid en infrastructuur van het eiland onder druk.
37 reacties
Dit lijkt inderdaad een voorstel van één individu waar veel mensen het niet mee eens zijn. En waarom wordt Bhutan als voorbeeld genoemd? Bali is toch vrij uniek op zichzelf en heeft zijn eigen uitdagingen.
Ik begrijp dat Bali massatoerisme wil aanpakken, maar zo’n hoge toeristenbelasting lijkt niet de beste oplossing. Het werkt eerder ontmoedigend voor toeristen. Benieuwd hoe dit zich verder ontwikkelt.
“Bali” overweegt dit helemaal niet.
Het ‘voorbeeld’ idee werd aangegeven door een onbekende en niets betekende lokale provincie politieker, vervolgens in de lokale pers gepubliceerd, overgenomen door de lokale Engelstalige pers, en vanwege de sensatie overgenomen door buitenlandse persbanken, en nu dus in de vakpers. In het artikel wordt ook gemeld dat Euronews het heeft overgenomen van de South China Morning Post, etc.
Maw Fake en Sensatie nieuws, en misleidende kop.
1) the Sun is een soort van Story blad
2) ze noemen het Buthan model, dat wil niet zeggen dat ze ook het bedrag ook $100 wordt
3) iedereen snapt dan toch dat er dan niemand meer gaat
4) de $9 toerist tax innen gaat niet eens goed dus geen paniek
De bedenker van het 100$ plan heeft gelet op de vele reacties een discussie op gang gebracht die hoognodig is. Alleen al de verwerking van het afval is een inmens probleem. De vele binnen- en buitenlandse investeerders wentelen de lasten af op de natuur en op onderbetaalde autochtone werknemers die urenlang op scooters het toerisme draaiende houden. De instroom van digitale nomaden uit Rusland is volledig uit de hand gelopen. Er is een visa beleid wat volledig gebaseerd is op het verkrijgen van zoveel mogelijk inkomsten. Kortom overheid en bedrijfsleven proberen alleen maar te profiteren zonder zich druk te maken wat dat voor blijvende schade aanricht. Om daar verandering in aan te brengen heb je blijkbaar extreme plannen nodig om het tij te keren. Er zijn zoveel eilanden waar vrijwel niets wordt geïnvesteerd die een deel van de Balinese problemen kunnen verlichten. Westerse consumenten kunnen er nu al iets aan doen door andere vakantiebestemmingen binnen Indonesië te zoeken. Veel plezier
Wat men niet begrijpt is dat dit in andere vormen ook plaatsvindt zoals bij de automobilisten in de EU!
Wat betreft Bali, men denkt dat de mensen die dat willen betalen op dezelfde manier de interactie aangaat als een doorsnee tourist! Die veronderstelling is onjuist. Deze mensen zullen in de resorts gaan vestigen en dat zij multinationals doen iets bijdragen dan slechts het houden van personeel. Er is een hele midden klasse van ondernemers die leven van de backpackers, de modale gezinnen die vakantie komen vieren etc. Als je dat allemaal uitbant omdat geen enkele tourist zich daartoe geroepen voelt omdat ze zich voornamelijk in hun resorts zitten.
Leven van backpackers lijkt me onmogelijk als goede verdiensten. Die betalen zo min mogelijk in veel gevallen.
Familie vakanties vanuit de USA en Europa naar Bali lijkt me een beetje te veel van het goede. Maar 100 euro per dag betalen is belachelijk. En dan is controle belangrijk. Dat kan prima via locale ondernemers. Of vertrouwen ze die niet. Die geef je dan ook iets voor hun registratie en je controleert deze. Niet de toeristen zelf. Controle moet bij de verhuurder. Toeristen kijken niet standaard op een website of betalen met hun creditkaart een externe website.
Bij het verkrijgen van een soort van visa kan je ook 50 euro vragen. Of gewoon bij aankomst op het vliegveld betalen.
Genoeg opties dus
Wij komen al 25 jaar ieder jaar naar Bali.
Sinds wij beiden met pensioen zijn (al 10 jaar) ieder jaar voor 6 maanden. Als de toeristenbelasting zo extreem hoog wordt, is het fijne verblijf hier ten einde.
Ik kom al tientallen jaren naar Indonesië, omdat mijn vrouw afkomstig is uit Java. Het gaat dan altijd om familiebezoek. Naar Bali ben ik ook meerdere keren geweest, en inderdaad stikt het er van de toeristen, het is het Benidorm van Australië zal ik maar zeggen. Vroeger kon je zonder visum naar Indonesië voor een verblijf van maximaal 2 maanden. Later moest er een visum bij de ambassade in Den Haag worden aangevraagd. Weer later was er dan weer het visum on arrival, waar je nu een half miljoen Rupiah voor moet betalen. Indonesië is een mooi land, heerlijk eten en ik voel me er thuis. Bali hoef ik niet meer te bezoeken, ik ben liever op Java. Als Bali inderdaad zo’n hoge toeristenbelasting zou gaan invoeren? Ik voorspel dat het er heel erg rustig zal gaan worden!
De asociale vakantie ganger flink aanpakken. Hoge boetes opleggen en uit Indonesië ( Bali) trappen en NOOIT meer toelaten. Ik heb idd (Wit) Russen ontmoet die zich misdragen tov Locals en zich Hautain gedragen. De Balinees is zacht van Karakter en laat dat over zich heen komen. Ik heb heel veel kontakt met de locals en hun aangemoedigd dit soort gasten te weren van hun accomodaties. Maar hun zachtaardige karakter. Daar wordt Misbruik van gemaakt. Idd. Toerisme is hun Bron van Inkomsten. De mensen werken voor ca 70 euro per maand gemiddeld. Dus weg Toerisme is weg Inkomsten. Dus Bali doe dit niet. Een klein bedrag als Belasting extra is misschien aan te bevelen. Hoop voor de Balinese bevolking op een Goede afloop. Ik ga rond Mei weer voor tenminste 2 maanden naar Bali.
Wel grappig dat iedereen hier plotseling woordvoerder wordt van de bevolking. Alsof die voordat er toeristen kwamen allemaal doodgingen van de honger. Het prijsopdrijvende effect van het toerisme is vele malen schadelijker voor de Balinezen dan de schamele salarisjes, die door meest buitenlandse ondernemers worden betaald. Zoals mijn oude oom van Bali jaren geleden al zei: “Toeristen en toerisme-ondernemers zijn net sprinkhanen; als er niets meer te halen valt blijven ze weg”.
Ik gaat 17 maart voor drie weken.
Nu voor de 7de keer voel mij echt thuis op Bali.
Nu zal dat nog niet gelden die 100 dollar.
Maar in oktober gaan wij ook !? weer voor 4 weken.
Dan wordt het misschien toch voor de laatste keer ( of wordt de reis alsnog geannuleerd) of niet.
Zou September naar Bali..mocht dit daadwerkelijk komen..zoekt een ander vakantie bestemming USA…100 p.p …wat een waanzin….3 x geweest..
Gisteren ben ik terug gekomen uit Bali. Ben er vanaf 1992 heel vaak geweest, overal zo’n beetje. Vooral het zuiden is helemaal naar de kl.ten. Helaas. Na elke vloed liggen de stranden vol plastic verpakkingen, slippers, dode vissen en andere viezigheid. En dat plastic e.d wordt in de eerste plaats door Indonesiërs in zee gegooid, vanaf ferry en in riviertjes die op zee uitkomen. Het strand wordt telkens snel schoongemaakt want zonder toeristen…. De verkeersdrukte en de daarmee gepaard gaande vieze lucht en veiligheid zijn op het hele eiland een groot probleem. Het huidige Bali is een hele zieke patiënt. 100 dollar p.p p.d. kan die ziekten genezen, maar dan zal er grote armoe voor in de plaats komen.
helemaal juist
Het leeuwendeel van wat de toeristen betalen gaat naar Jakarta,de Balinese bevolking ziet daar helemaal niets van terug,dus ook niet van die 100 dollar tax.
Wij komen al jaren op Bali maar als het echt zo duur wordt is het einde Bali dan gaan wij net zo lief naar Thailand waar het toch schoner en ook gemoedelijk.
Bali is een erg mooi eiland waar mensen kunnen genieten van de natuur,bij aankomst op het vliegveld woord er een visum verlangt en betaald(30€ pp)
100 dollar is veel te hoog gegrepen, als gasten dit moeten gaan betalen, dan komt er niemand meer.
Laten ze de visa op het vliegveld verhogen, en hopelijk blijft het geld niet aan de corruptie strijkstok hangen.
Momenteel zit ik op Bali en ik moet even kwijt dat het overspoeld wordt door Russische staatsburgers,die hier lang verblijven, dit is niet goed voor de Balinezen,en het toerisme.
Als zo is ik zal mijn laatste jaar dat ik ga met familie toe val ga ik in november. 2025.of stop per direct dat niet meer
Beste mensen, maak je niet druk, eerst maar een zien hoe ze dit mogelijke nieuwe beleid gaan handhaven.
De soep wordt nooit zo heet gegeten als hij wordt opgediend
Proef ballon basis voor een volgend verdien model..
Dit gaat nooit gebeuren, geloof mij maar. Ik heb al meer dan 23 jaar een reisorganisatie op Bali en ben momenteel op de ITB in Berlijn en samen met alle andere tourism industry players vanuit Bali zijn we ervan overtuigd dat dat weer gewoon iemand is die zomaar iets roept zoals dat wel vaker gebeurt, maar simpelweg niet gaat gebeuren. Dus geen reden to zorgen.
Ik was van plan om in Oktober 3 weken naar Bali te gaan, maar als dit onzin verhaal doorgaat, dan weet ik zeker dat mijn reis naar Bali niet doorgaat !! Ben niet gek !!
Laten ze eerst eens controle uitoefenen op het vliegveld of iedereen wel toeristenbelasting betaald maar daar is helemaal geen controle op. Ik heb online betaald maar niemand controleerd dat. Ik ben net terug maar bij binnenkomst 2 weken geleden heb ik de visa betaald. Maar ook controle op de medische verklaring werd niet gevraagd. Geen controle op beide zaken. Alleen de douane click werd gecontroleerd. Jammer maar controle is er niet.
Dat controleren zou ook niet nodig zijn toch, of je hebt betaald? Ze gaan uit van eerlijke mensen die dit over hebben voor Bali.
https://thebalisun.com/daily-tourism-tax-could-be-introduced-in-bali/
Hier staat meer info. Er wordt niet overwogen maar gekeken naar het Bhutan model. Bij doorvoeren -meer dan EU toeristenbelasting- zal niet zorgen voor High Quality toerisme maar voor leegte/ leegstand en armoede voor de bevolking. 90% van de bevolking van Bali leeft van toerisme
Dat is het einde van tourisme in Bali.
Of iedereen gaat naar Lombok en doet 2 dagen Bali..
Denk dat er een mega opstand komt van de bevolking als dit door zou gaan……..
Dat zou erg dom zijn, veel mensen verblijven er 3 tot 4 weken, er komt dus 2 a 3 duizend Euro bij.
Ikzelf zou dan niet meer naar Bali komen, ik denk dat veel mensen er net zo over denken.
Ipv massa toerisme krijgt Bali dan leegstand en armoede.
Belachelijk, inderdaad ga je met 2 pers. 21 dagen dan ben je 4200 dollar kwijt,, is nog meer dan de reissom. Jammer maar dan geen Bali meer voor ons, en nog meer jammer voor de lokale bevolking die het grotendeels moet hebben van het toerisme
Natuurlijk wordt de soep niet zo heet gegeten als hij wordt opgediend. Het bedrag zal, na overleg, wel tot redelijke proporties worden teruggebracht. Feit blijft, er wordt op Bali teveel gebouwd in natuurgebieden, het is te druk en het wordt alleen maar erger. Bewoners hebben er meer last van dan vreugde. Het over toerisme is een probleem dat op veel plaatsen speelt.
Maar 100 dollar pp per dag? Dan staan er wel heel veel hotels leeg.
Beste,
Organisatie , logisch nadenken, is niet hun sterkste kant in Indonesië , men denkt dat er fruitbomen met geld bestaan in het Westen
Laat ze verder dromen, werken is niet hun sterkste kant , gemakzucht , corruptie , en als het misloopt is het dan toch de fout van de buitenlanders
Peter
Nou dit klinkt als onzin, zie ook geen fatsoenlijke bron. Dit gaat natuurlijk nooit gebeuren…
Goed plan,de laatste 10 jaar wotdt Bali overlopen door asociale toeristen,”expats” en cultuurbarbaren.
Bhutan was en is authentiek dus daar het werkt het in ider geval.
Dat wordt dan geen Bali. Dat schrikt mensen wel af natuurlijk.
Tja het wordt overal tegenwoordig geld gevraagd….eerst willen ze rijk worden van het toerisme..en nu stellen ze …Ja je hoort het goed klimaat en milieu staat op nr 1!
Nou ik ga in september nog wel ff 3 weken, voordat dat erdoor is ben ik alweer terug
Hallo
Ik denk dat er dan niemand meer komt naar bali
Is belachelijk dat je $ 100 pp moet gaan betalen als toerist
Als je met een gezin van 4 personen 2 weken gaat ben je $ 5600 kwijt aan belasting
Dan gaat er niemand meer daarheen