Wat gaat er gebeuren nu Transavia de zogenaamde ‘gesloten markt’ gaat opengooien en vol gaat inzetten met heel veel extra stoelen op de Canarische en Griekse eilanden. Liefhebbers van de Canarische Eilanden en Griekse bestemmingen, waar je normaal gesproken voor een los ticket het volle pond voor betaalde, hebben het hiermee in ieder geval getroffen.

Het is zo’n gebeurtenis waar we op de redactie alle mogelijke gevolgen op gaan bedenken, want dat dit gevolgen gaat hebben voor diverse partijen, in welke zin dan ook, lijkt ons onoverkomelijk. Er gaan stemmen op dat het de nekslag zou zijn voor de traditionele touroperators en voor reisagenten die niet investeren in het moderniseren van hun boekingssystemen.

De ticketprijzen van Transavia zouden tot wel 40% goedkoper worden, maar als ik het goed heb begrepen kunnen reisagenten diezelfde tickets verkopen en gebruiken voor hun pakketten. Zelf denk ik dat de consument ongetwijfeld meer rechtstreeks gaat boeken bij Transavia en zelf een accommodatie gaat regelen, maar dat gebeurt toch al jaren. De vraag blijft natuurlijk wel hoeveel marge je op een ticket kan zetten, want zal de consument €25 blijven accepteren? Ik denk het wel.

Eerder zal de nieuwe weg van Transavia voor problemen kunnen zorgen bij touroperators zonder eigen airline, maar de grote partners kunnen blijven charteren en partijen die dat niet doen zullen er iets beter en vooral scherper bovenop moeten zitten. Dat ze geen toekomst en/of bestaansrecht meer zouden hebben, dat gaat volgens mij een stap te ver.

Zoals Transavia zelf zegt willen ze blijven samenwerken met touroperators. Logisch? Ik denk van wel. En aan de andere kant blijven touroperators en reisagenten ook maar al te graag met Transavia samenwerken, denk ik. En doe je dat liever niet, dan niet. Oh ja, ook Ryanair en easyJet zullen in de toekomst die van oudsher zo fijne touroperator bestemmingen in Griekenland en op de Canarische Eilanden gaan ontdekken.

De branche heeft al veel dingen weten te ‘overleven’, dan deze move natuurlijk ook. En ieder nadeel heeft z’n voordeel, of niet?

Arjen Lutgendorff
arjen@travelpro.nl