Het pand waar OAD (OUD) jarenlang in gevestigd was, en waar menig reisprofessional herinneringen aan heeft, is onlangs officieel heropend.

De heropening gebeurde in aanwezigheid van Dik Wessels (topman VolkerWessels), burgemeester Arco Hofland en klanten en relaties van onder andere ingenieursbureau Aveco de Bondt (waarvan Wessels de eigenaar is) dat zich in het kantoor heeft gevestigd. Ook Archiment (dat onder Aveco de Bondt valt), een bouwmanagementbureau dat werkt voor bedrijven als Tesla en Apple, heeft zich gevestigd in het pand.

Reggeborgh, de investeringsmaatschappij van Wessels, kocht het oude pand van OAD Reizen in Holten in maart 2015. De investeringsmaatschappij zou er naar verluidt € 820.000 voor hebben neergelegd. Het pand van 7.000 vierkante meter stond leeg sinds het faillissement van de touroperator in september 2013. Op dit moment is het kantoor in gebruik door 120 van de 300 medewerkers van Aveco de Bondt (en Archiment), dat eerst was gevestigd in Rijssen.

Voordat OAD Reizen failliet ging, was Reggeborgh bereid een achtergestelde lening te verstrekken van € 5 miljoen met als voorwaarde dat zij een eerste hypotheek/pand recht zouden krijgen in plaats van de Rabobank, maar de bank was hiertoe niet bereid.

Er zouden destijds ook gesprekken hebben plaatsgevonden met de schoonzoon van Wessels, zakenbankier Henry Holterman, waarbij (volgens het boekje ‘Enkele Reis Holten’ dat het Financieel Dagblad uitbracht in april 2014) concrete toezeggingen uitbleven.

Foto: twitter.com/avecodebondt